Popularne zimne ognie – sprawdź, co warto wiedzieć

Istnieje wiele okazji i imprez, które chcemy zapamiętać na jak najdłużej. Tym samym, wiele osób poszukuje ciekawych alternatyw pod kątem urozmaicenia takich wydarzeń. Jednym z pomysłów może być zakup zimnych ogni. W jaki sposób wykorzystać je na imprezach oraz gdzie można dostać najlepsze?

Dlaczego zimne ognie?

Są to przede wszystkim bardzo bezpieczne elementy pirotechniczne, które mogą być wykorzystywane również przez dzieci. Naprawdę ciężko jest zranić się zimnym ogniem, dlatego jest to najczęstszy wybór na przyjęcia czy wesela.

Ponadto, tworzą efekt, który będzie wyglądał bardzo dobrze na wszystkich zdjęciach z danej imprezy. Trzeba jednak wiedzieć, kiedy rozpocznie się moment wykorzystania zimnych ogni, aby wszystkie osoby robiące zdjęcia mogły się na to przygotować. Jednym z kluczowych momentów jest odpalenie zimnych ogni, gdyż najmocniej iskrzą.

Kolejnym atutem zimnych ogni jest to, że mogą mieć bardzo różną długość. Najczęściej w sklepach pojawiają się warianty kilkunastocentymetrowe, ale zakupy w sklepie z pirotechniką mogą przyczynić się do znalezienia nawet metrowych sztuk!

Gdzie kupić zimne ognie?

Są one ogólnodostępne w dużych marketach. Trzeba jednak przyznać, że najczęściej pojawiają się na półkach sklepowych w okolicach nowego roku. Jednocześnie, najdłuższe warianty spotykane w marketach mają około kilkunastu centymetrów długości, co sprawia że będą paliły się około kilkudziesięciu sekund. Chcąc cieszyć się zimnymi ogniami przez dłuższy czas, warto wybrać te ze sklepów pirotechnicznych.

Czy zimne ognie są drogie?

Jak w przypadku wielu innych artykułów, ceny mogą się różnić w zależności od rozmiaru oraz producenta. Najczęściej, w przypadku krótkich sztuk cena nie jest zbyt wygórowana i paczkę można kupić już za złotówkę. Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku długich zimnych ogni. Te mogą być znacznie droższe, w zależności od ich rozmiaru. Kiedy ten sięga kilkudziesięciu centymetrów, cena rośnie już do prawie 10 złotych za paczkę. W zależności od potrzeb, zaopatrzenie się w komplet zimnych ogni nie będzie jednak dużym wydatkiem.

Czy warto kupować na stoiskach z petardami?

Chcąc mieć pewność co do jakości oraz bezpieczeństwa danych artykułów pirotechnicznych, najlepszym rozwiązaniem były by zakupy w sklepie, co do którego nie ma żadnych zastrzeżeń. Miejsca tego typu zaopatrują się w towar renomowanych producentów, którzy muszą spełniać pewne normy odnośnie bezpieczeństwa użytkowania materiałów pirotechnicznych. Stąd jest to dużo bezpieczniejsza opcja od kupowania petard niewiadomego pochodzenia z odpustowych stoisk.

Podsumowując, zimne ognie mogą być niezwykłą atrakcją integrującą gości na weselu bądź przyjęciu innego rodzaju. Uchwycenie momentu rozpalania zimnych ogni na zdjęciach sprawia, że tworzą one niezwykłe tło do pierwszoplanowych postaci. Jednocześnie należy pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa podczas stosowania jakichkolwiek środków pirotechnicznych. Jedną z podstaw jest kupno takich środków w sprawdzonych sklepach z petardami od renomowanych producentów.