Uchwyt samochodowy na telefon – który wybrać?

Dzięki samochodowemu uchwytowi na telefon, w czasie jazdy możemy wykonywać i odbierać połączenia, ale i korzystać z nawigacji zainstalowanej w smartfonie. Jeśli jesteśmy miłośnikami muzyki, a radio nie do końca nam odpowiada, mocujemy telefon w uchwycie i wybieramy ulubione piosenki. Wydaje się zatem, że wybór tego samochodowego akcesorium nie powinien nam sprawiać problemów. Przyjrzyjmy się jednak dostępnym rodzajom uchwytów, porównując ich zalety i wady.

Klasyczny uchwyt przyczepiany na szybę

Tradycyjne uchwyty przyczepiane na szybę, są wygodne w użyciu. W minimalnym stopniu ograniczają pole widzenia. Te uniwersalne dają szansę na umocowanie w nich praktycznie każdego smartfona, a nawet tabletu, o ile wymiar wybranego urządzenia odpowiada rozstawowi uchwytu. Jeszcze lepiej, gdy wybieramy oryginalny uchwyt tego typu. To gwarancja, że będzie on idealnie pasował do posiadanego modelu urządzenia mobilnego. Tego typu produkt znajdziemy w sklepie AkcesoriaMarket.pl.

Co z minusami? Pośród nich wymienia się słabe trzymanie na szybie i wspomniane ograniczenie widoczności. Weźmy jednak pod uwagę, że wybierając produkt wysokiej jakości, wykonany z trwałych materiałów, a do tego we właściwy sposób mocując taki uchwyt, nie będziemy musieli się martwić o jakiekolwiek problemy z użytkowaniem. Takie akcesoria montowane na szybkie zapewniają swobodny dostęp do telefonu, który znajduje się w zasięgu naszych rąk.

Uchwyty mocowane do kratki wentylacyjnej

Jeśli wybierzmy uchwyt, który trzeba umiejscowić w kratce wentylacyjnej, zapewnimy sobie brak jakiegokolwiek ograniczenia widoczności z przedniej szyby. Poza tym to jeszcze bliżej umieszczony telefon lub tablet, więc i wygodne jego użytkowanie.

Trzeba mieć na uwadze, że nie wszystkie tego typu uchwyty będą pasować do aut, w szczególności starszych modeli. Poza tym nieumiejętne ich umocowanie lub użytkowanie, może doprowadzić do połamania kratki wentylacyjnej. I wreszcie szybko przekonamy się, że w tym miejscu zostaną ograniczone możliwości nawiewu, a zimą może dojść do przegrzania się telefonu.

Uchwyt magnetyczny

Rozwiązanie w postaci uchwytu magnetycznego jest o tyle wygodne, że można go przymocować właściwie na dowolnej powierzchni. Zastosowany magnes jest na tyle mocny, że powinien spokojnie utrzymać większość standardowych modeli telefonów lub tabletów. Te akcesoria zajmują niewiele miejsca, co jest ich ogromnym atutem.

Z minusów wymienia się fakt, że wybierając produkt niskiej jakości, powstaje ryzyko upadków telefonu. Te uchwyty dobrze się sprawdzają, ale przy urządzeniach stosunkowo lekkich. Można znaleźć informacje także o tym, że korzystając z uchwytu magnetycznego, telefon będzie gubił sygnał GPS.

Który z nich wybrać? Ten, który spełni nasze oczekiwania, ale za każdym razem pamiętając o wysokiej jakości produktu. Ponadto właściwym umocowaniu i użytkowaniu tylko zgodnie z przeznaczeniem. Dzięki temu nasze urządzenia mobilne będą bezpieczne, a my będziemy mogli liczyć na wygodę korzystania z ich funkcjonalności.