Zakupy przez Internet a konto walutowe

Zakupy w zagranicznych sklepach internetowych stają się coraz bardziej popularne. Do takiej decyzji zachęcają przede wszystkim opłacalne ceny. Transakcje ułatwi skorzystanie z możliwości, które daje konto walutowe.

Mniejsze koszty

Otworzenie konta walutowego pozwala przede wszystkim na uniknięcie kosztów związanych z przewalutowaniem. Osoby, które zdecydują się na taki rachunek, będą musiały samodzielnie zasilać je obcą walutą. Najbardziej korzystne kursy oferują kantory internetowe, które zapewniają wygodę oraz wysokie bezpieczeństwo transakcji. Takie kantory umożliwiają błyskawiczne zasilenie konta przy niższym spreadzie niż w banku.

Jakie konto założyć?

Ważne aby konto był tanie w użytkowaniu. W tej chwili można założyć konto w euro, frankach szwajcarskich, dolarach amerykańskich i funtach brytyjskich. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby posiadać kilka rachunków.

Karta walutowa

Posiadacze konta walutowego mogą również korzystać z karty walutowej. Przy używaniu karty transakcje dokonywane w funtach, dolarach czy euro nie będą związane z dodatkowymi opłatami za przewalutowanie. Banki zazwyczaj nie naliczają opłaty za prowadzenie konta walutowego, ale trzeba liczyć się z opłatami za kartę płatniczą. Taka opłata może być pobierana w walucie, w której prowadzone jest konto lub w złotówkach. Często używanie karty jest darmowe przez pierwszy rok.

Przelewy walutowe

Przelewy walutowe nie należą niestety do najtańszych usług bankowych. Przelew w euro w systemie SEPA to koszt około 5-10 złotych. W przypadku innych walut lub przesyłania pieniędzy poza Unię Europejską, trzeba liczyć się z dużo wyższymi kosztami. Przy zlecaniu takiego przelewu dostępne są trzy możliwości: SHA – koszty są współdzielone, BEN – koszty są pokrywane przez odbiorcę, OUR – koszty pokrywa nadawca.

Możliwość kupowania w zagranicznych sklepach internetowych ma wiele zalet. Pozwala na znalezienie towarów, które są niedostępne w kraju, daje dostęp do korzystnych ofert i szerszego asortymentu. Wykorzystanie konta walutowego pozwala na dodatkowe oszczędności i uniknięcie kosztów związanych z przewalutowaniem. Jest to korzystne rozwiązanie głównie dla osób, które systematycznie kupują w sklepach zagranicznych i wydają większe sumy na takie transakcje.

Konta w obcej walucie znajdują się w ofercie wielu banków. Warto zapoznać się z różnymi ofertami i wybrać taką, która będzie dopasowana do konkretnych potrzeb. Oczywiście trzeba także zastanowić się nad wyborem waluty, w której będzie prowadzony rachunek.

Jeśli często robimy zakupy przez internet w zagranicznych sklepach, musimy zatroszczyć się o swoje finanse i poszukać korzystnych rozwiązań. Dobre konto walutowe będzie najbardziej opłacalne, a także ułatwi nam przeprowadzanie wszystkich transakcji. Przed wybraniem konkretnej oferty warto zapoznać się z dostępnymi ofertami takich kont. Zakupy za granicą dają praktycznie nieograniczony dostęp do różnych produktów. Warto skorzystać z takiego rozwiązania, zwłaszcza że obecnie znajduje się ono w zasięgu ręki.