Komputer do GTA V

Grand Theft Auto V należy nie tylko do najlepszych i najpopularniejszych gier w historii, ale również do najbardziej dochodowych produkcji. Dzieło studia Rockstar co prawda ma już kilka lat, jednak nadal cieszy się ogromną popularnością wśród graczy.

Na szczególną pochwałę zasługuje jakoś grafiki tej gry komputerowej, a także złożoność świata i oczywiście grywalność. Do atutów produkcji można również zaliczyć bardzo dobrą optymalizację, która jednocześnie przekłada się na niewygórowane wymagania sprzętowe. Jaki komputer będzie najlepszy do GTA V?

Komputer do GTA 5 do 1000 złotych

Absolutnym minimum będzie w tym wypadku 4-rdzeniowy procesor AMD APU A8 albo A10, należy jednak pamiętać aby był zintegrowany z układem graficznym Radeon R5 albo Radeon R7. Konieczna będzie także konieczna ekonomiczna płyta główna pod pod AM4, a także 4GB pamięci RAM. Zestaw ten charakteryzuje się również małym zapotrzebowaniem na energię elektryczną, dlatego wystarczy nawet zasilacz o mocy 300W. Nie można oczywiście oczekiwać rewelacji po komputerze do 1000 złotych. Zestaw powinien jednak spokojnie wystarczyć do grania w jakości HD albo Full HD przy minimalnych ustawieniach graficznych takich jak:

– układ graficzny Raden R5 lub Radeon R7

– płyta główna pod AM4

– 4GB pamięci RAM

– 4-rdzeniowy procesor AMD APU A8 lub A10

– zasilacz 300 W

Komputer do GTA 5 do 1500 złotych

W tym przypadku do niskich ustawień spokojnie powinna wystarczyć ekonomiczna konfiguracja. Rekomendowane jest wyposażenie w 2-rdzeniowy/4-wątkowy procesor Intel Pentium, przynajmniej 4GB pamięci RAM, a także kartę graficzną GeForce GT 1030 albo Radeon RX 550 z 2GB pamięci wideo. W ten sposób można uzyskać komputer do gry w GTA V za około 1500 złotych. Tak samo jak w wersji do 1000 złotych nie można od tego sprzętu oczekiwać cudów, zestaw jednak umożliwi na komfortową grę w jakości Full HD, oczywiście przy niskich ustawieniach graficznych.

– karta graficzna GeForce GT 1030 albo Radeon RX 550

– 2-rdzeniowy/4-wątkowy procesor Intel Pentium

– 4GB pamięci RAM

Komputer do GTA do 2000 złotych

Osoby, które oczekują zdecydowanie lepszych doznań z gry w GTA V muszą zdecydować się na wydajniejszy komputer. Bardzo dobrze powinien sprawdzić się niedrogi procesor Intel Pentium albo  Core i3. Trzeba także zainstalować 8GB pamięci RAM. Jaka grafika do GTA V będzie najlepsza w tym przypadku? Rekomendowana jest Radeon RX 560 albo GeForce GTX 1050/GTX 1050 Ti. Komputer do gry w GTA V do 2000 złotych umożliwi na zwiększenie ustawień graficznych do bardziej cieszących oczy, a także rozdzielczości Full HD. Jest to bardzo ciekawa opcja przy niewygórowanej cenie.

– GeForce GTX 1050/GTX 1050 Ti albo Radeon RX 560

– 8GB pamięci RAM

– procesor Intel Pentium albo Core i3