Jakie lampy awaryjne będą najlepsze?

W obecnych czasach oświetlenie awaryjne jest kluczowym elementem, który wymagany jest w wielu budynkach użyteczności publicznej. Warto podkreślić, że cała instalacja musi wyróżniać się dużą sprawnością działania, a także żywotnością. Z tego powodu warto kupić Lampy awaryjne.

Oświetlenie awaryjne

Należy pamiętać, że oświetlenie jest potrzebne w każdej sytuacji zaniku źródła światła w skutku awarii. Jest to moment na działanie opraw podstawowych, które przejmują zasilanie awaryjne.

Trzeba też wspomnieć o tym, że w ramy oświetlenia awaryjnego wchodzi oświetlenie ewakuacyjne, a także zapasowe. Powinny one zapewniać stałą pracę w trakcie awarii, żeby oświetlenie bazowe nadal działało w swym standardowym tempie.

Oświetlenie ewakuacyjne

Należy pamiętać, że w ramach oświetlenia ewakuacyjnego wchodzić będzie oświetlenie strefy wysokiego ryzyka. Oprócz tego wyróżnia się także oświetlenie strefy otwartej – istnieje w niej ryzyku paniki podczas awarii. W przypadku oświetlenia drogi ewakuacyjnej powinny być doskonale oznaczone drogi wyjścia, które pokierują osoby do ewakuacji. W tym przypadku średnie natężenie lamp powinno wynieść 1 lx.

Rodzaj oraz jakość

Warto podkreślić, że na rynku kupić można wiele różnych modeli opraw awaryjnych, jednakże z racji funkcji jakie mają one pełnić, najlepiej będzie sugerować się ich skutecznością, a także normami, lecz nie ceną. W przypadku sytuacji zagrożenia łatwo o zbiorową panikę. Z tego powodu bardzo istotne będą poprawnie oznaczone drogi ewakuacyjne. Trzeba też wspomnieć o tym, że w tym momencie najważniejsze jest bezpieczeństwo osób, które znajdują się w budynku, a nie oszczędności, które można poczynić podczas zakupy lamp awaryjnych.

Podczas kupna lamp awaryjnych najlepiej będzie postawić na technologię LED. Należy pamiętać, że ledowe żarówki będą działać dużo dłużej niż tradycyjne i dużo rzadziej należy je wymieniać. Tego typu oświetlenie będzie pobierać o wiele mniej energii, co jest bardzo ekologiczne i pozwoli ograniczyć koszty użytkowania.