Jaki komputer stacjonarny do biura?

Stanowisko pracy musi być ergonomiczne, wyposażone w odpowiedni sprzęt pozwalający na szybką realizację zadań. W pracy biurowej używa się wielorakich programów, często pracuje na kilku jednocześnie, używa rozmaitych sprzętów. Konieczne będzie wobec tego zainwestowanie w wydajny, szybki i zaawansowany technologicznie komputer, dobrany do rodzaju wykonywanych obowiązków.

Czas na wybór komputera stacjonarnego – na co należy zwracać uwagę?

Dobry komputer stacjonarny do biura powinien być wydajny, co zagwarantuje komfortową pracę, bezproblemową realizację wszystkich zadań, sprawne wypełnianie powierzonych obowiązków pracowniczych. Wydajny komputer z dobrym procesorem będzie mieć wystarczająco dużą pamięć RAM. Na uwadze trzeba mieć także to, czy został wyposażony w szybki dysk SSD. Płynnie pracujące oprogramowanie to podstawa, nic nie może się zawieszać. Kolejną kwestią będą podzespoły komputera, w tym profesjonalna karta graficzna, dobrej jakości karta dźwiękowa, łączność Bluetooth, wbudowana karta sieciowa. Komputer stacjonarny do biura powinien zapewniać cichą pracę, bo hałasy mają negatywny wpływ na koncentrację, utrudniają skupienie się na wykonywanej czynności. Jak wiadomo, dekoncentracja to prosty sposób na obniżenie efektywności pracy.

W przypadku dużej liczby komputerów kluczowe będzie to, aby chłodzenie procesora było jak najcichsze, a dyski SSD bezgłośne. Na uwadze trzeba mieć również zestaw złączy, aby można było z łatwością podłączyć do komputera wszystkie niezbędne urządzenia peryferyjne typu drukarka czy dysk zewnętrzny. Bardzo często używa się też dodatkowego monitora, dlatego trzeba zadbać o odpowiednią ilość złączy i typów portów. Jako że powierzchnia blatu biurka jest ograniczona i musi zmieścić się na nim szereg przedmiotów, należy wybrać komputer o kompaktowych wymiarach. W sprzedaży dostępne są nawet mini-PC, które pozwolą zaoszczędzić sporo miejsca. Takie miniaturowe desktopowce pełnią rolę komputera, odtwarzacza multimediów w burze czy nawet peceta do zastosowań komercyjnych. Mini-PC może zostać zamontowany z tyłu monitora, przez co pozostanie praktycznie niewidoczny.

Jak kupić komputer taniej?

Zakup dobrej jakości komputera do biura wiąże się z niemałymi kosztami, dlatego warto przejrzeć oferty różnych sklepów i porównać ceny. Na przystępne ceny można liczyć w sklepach internetowych, dodatkowo pojawiają się regularnie przeceny i specjalne okazje. Sposobem na tańsze zakupu jest korzystanie z kodów rabatowych, nie brakuje ich na darmowym portalu Rabatio.com, który skupia najnowsze promocje obowiązujące w wielorakich sklepach online, w tym ze sprzętem komputerowym. Przykładowo kody rabatowe Komputronik publikowane na Rabatio.com mogą obniżyć cenę zakupu nawet o 50%.