Praktyczne rozwiązanie dla biznesu

afaktury (5).jpg

Każdemu przedsiębiorcy przyda się program do wystawiania faktur. Jest to sposób na zautomatyzowanie wielu procesów, zaoszczędzenie czasu. Można również uniknąć rozmaitych błędów. Do wyboru jest płatny i darmowy program do faktur. Różnią się one przede wszystkim funkcjonalnością. Niekoniecznie bezpłatna wersja musi być gorsza.

Czy program do wystawiania faktur to dobry wybór?

Przedsiębiorcy wystawiają wiele faktur. Dokumenty sprzedaży mają ściśle określoną formę. W celu uproszczenia całego procesu warto zdecydować się na program do wystawiania faktur. Jest to rewelacyjne rozwiązanie przede wszystkim dla firm średnich i małych.

Znika konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z zatrudnianiem firmy, która zajmie się w księgowością. Niektóre programy są całkowicie bezpłatne, za inne trzeba zapłacić po zakończeniu okresu próbnego. Jeśli ktoś chce odblokować wersję premium, to będzie musiałby kupić licencję lub opłacać co miesiąc abonament. Istnieją nawet programy do fakturowania w wersji mobilnej.

Jeden program wiele możliwości

W przypadku programów do fakturowania można liczyć na wiele funkcji. Warto mieć na uwadze, jakiego typu dokumenty są obsługiwane. Najczęściej wystawia się faktury marże, ekspresowe, korekty, proformy, zaliczki, zamówienia, paragony. Niektóre programy umożliwiają nawet wyświetlanie faktury w języku obcym, zagranicznej walucie.

Jeśli ktoś decyduje się na darmowy program do faktury, to powinien zwrócić uwagę na to, czy rzeczywiście jest on bezpłatny. Nierzadko brak opłat obowiązuje tylko przez przykładowo trzy miesiące, a potem trzeba uiszczać opłatę. W przeciwnym razie nie uzyska się dostępu do wszystkich funkcji.

Co oferują programy do fakturowania?

Dobry program do nie ogranicza się wyłącznie do wystawiania faktur. Można liczyć na automatyczne uzupełnianie danych, edycję dokumentów. Istotna jest oczywiście łatwa obsługa.

Warto wybrać program z przyjaznym użytkownikowi interfejsem. Należy także zwrócić uwagę na to, czy można fakturować w języku obcym. Nie bez znaczenia jest także integracja z innymi aplikacjami.