Zalety alkomatów elektrochemicznych

alkomaty - alko (2).jpg

Nie ulega wątpliwości, że cały czas rośnie świadomość społeczna na temat zagrożeń związanych z prowadzeniem auta pod wpływem alkoholu.

Zakup alkomatu

Zdecydowanie warto posiadać w domu alkomat z atestem, który pozwoli sprawdzić swoją trzeźwość zanim usiądziesz za kierownicą pojazdu. Warto mieć na uwadze, że nie wszystkie alkomaty są warte zaufania, a z pewnością nie najtańsze. Dobry alkomat elektrochemiczny może nam dostarczyć prawidłowego wyniku pomiaru. Jeśli szukasz odpowiednich dla siebie urządzeń to skup się na alkomatach elektrochemicznych. Lepiej nie ryzykować sytuacji, w której policyjny alkomat wykrywa alkohol w twoim organizmie. Będziesz mógł spokojnie wsiadać do samochodu, jeśli zakupisz wysokiej jakości alkomat z czujnikiem elektrochemicznym. Podstawową różnicą oddzielającą alkomaty elektrochemiczne od półprzewodnikowych są sensory i to na nie trzeba zwrócić uwagę. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że sensory elektrochemiczne cechują się na ogół większą dokładnością od alkomatów z półprzewodnikowym sensorem.

Rodzaje alkomatów

Nie wszyscy mają świadomość, że różnica pomiędzy sensorami odbija się później na wynikach pomiaru. Żeby zrozumieć, jak alkomat przetwarza pozyskane próbki na wyniki to trzeba najpierw przestudiować jego konstrukcję. Warto podkreślić, że co 500 pomiarów lub co 12 miesięcy należy kalibrować alkomaty z sensorem elektrochemicznym. Należy dodać, że niewłaściwie skalibrowany alkomat nie będzie wskazywał prawidłowych wyników, więc swojej roli nie spełni należycie. Alkomaty wykorzystywane są również przez pracodawców, którzy w ten sposób sprawdzają trzeźwość swoich pracowników. Nie da się ukryć, że alkomat elektrochemiczny jest bardzo dobrze dostosowany do częstej pracy, również dla osób palących. Można być spokojnym o pomiar, który nie powinien zostać zawyżony. Jest to również doskonałe rozwiązanie dla komercyjnych zastosowań i w takiej sytuacji najlepiej szukać alkomatu z możliwością przeprowadzenia pomiaru przesiewowego. Na sam koniec wypada wspomnieć, że w dobrych sensorach elektrochemicznych elektrody wyprodukowane są z platyny o wysokiej jakości, trwałości, wydajności oraz stabilności. Warto też dodać, że elektrolit zawarty w elektrochemicznym sensorze jest kwasem.