Wybieramy najlepszy smartfon 2018

Rzeczywiście trudno znaleźć model smartfona, który spełniałby wszystkie wymagania użytkownika. Wielu z nas marzy o idealnym telefonie, który zawierałby wszystkie niezbędne funkcje. To prawda, że producenci tego rodzaju urządzeń mają trudne zadanie. Przecież każdy ma inne potrzeby i trudno jest dogodzić wszystkim. Można jednak wyróżnić opcje, które dla większości mają priorytetowe znaczenie. Oto one.

Wygląd zewnętrzny

Nie ma wątpliwości, że dobry smartfon musi wyróżniać się wyglądem. Dzisiaj nie liczy się już rozmiar „komórki”. O ile do niedawna modne były te miniaturowe, tak dzisiaj nosimy smartfony nieco większe, czasem takie, które nie mieszczą się do kieszeni ulubionych spodni.

Zwracamy uwagę na dekoracyjne ramki, kolor obudowy, materiał – najlepiej, jeśli obudowa jest metalowa. Patrzymy na to, by urządzenie było idealnie cienkie, jak telefony samsung galaxy. Ważne są też zaokrąglone brzegi i duży ekran, który daje wrażenie odbioru obrazu w trójwymiarze.

Wbudowany aparat

Kolejny czynnik, na który zwracamy uwagę, wybierając dobry smartfon, to oczywiście aparat. W czasach, w których najczęściej komunikujemy się, wykorzystując świat wirtualny, a kontakt ze znajomymi przebiega przeważnie poprzez portale społecznościowe, tworzenie dobrej jakości fotek to sprawa priorytetowa.

Dobry smartfon ma więc posiadać aparat tylny oraz przedni, zoom, stabilizację obrazu. Ma mieć szeroki wybór filtrów, autofokus do tworzenia idealnych selfie. Ma wykonywać zdjęcia pod wodą, w dzień oraz w nocy. Ma w końcu redukować wszelkie szumy i niwelować rozmazany obraz.

Smartfon z wytrzymałą baterią

Słaba bateria to jedna z największych wad, jakie posiada niskiej klasy „komórka”. To dlatego smartfon z wytrzymałą baterią jest tak pożądany. Denerwuje nas konieczność codziennego ładowania tego urządzenia, nie chcemy też nosić przy sobie przenośnej baterii.

Wiadomo przecież, że dzisiaj telefony samsung galaxy, są w naszym użyciu nawet przez kilka godzin dziennie. Ich bateria nie wyczerpuje się jedynie podczas rozmów telefonicznych. Poziom energii o wiele szybciej „spala” się podczas oglądania filmów, robienia zdjęć albo grania. Intensywne użytkowanie smartfona sprawia, że trzeba go notorycznie ładować. Koniec z tym – marzymy o telefonach, których ładowanie będzie odbywać się co kilka dni.

Pozostałe cechy, które musi mieć dobry smartfon

Smartfon ułatwia nam organizację codziennej aktywności. Oprócz innowacyjnych opcji cenimy też sobie te standardowe. Okazuje się, że wszyscy Polacy prowadzą za pośrednictwem smartfona rozmowy telefoniczne i wysyłają wiadomości tekstowe. Większość korzysta też z zegarka i kalendarza. Ponad połowa surfuje po sieci, sprawdza prognozę pogody czy wiadomości na poczcie elektronicznej. Coraz więcej osób korzysta z bankowości elektronicznej i robi zakupy w sklepach online.

Cieszą nas rozwiązania, takie jak możliwość prowadzenia wideokonferencji czy obsługa i edycja plików tekstowych – to opcje, które wykorzystamy nie tylko prywatnie, ale również w celach służbowych.