Najdroższy dom i działka w Rudzie Śląskiej

Nie tak dawno, bo w 2021 roku pojawiła się oferta sprzedaży na Górnym Śląsku, która powodowała zawrót głowy. Była bowiem przeznaczona dla osób o pokaźnych portfelach. Jesteście ciekawi, o co chodziło? Odpowiadamy zatem, że mowa o najdroższym domu położonym na terenie większym niż w przypadku niemal każdej działki w Rudzie Śląskiej.

Najważniejsze cechy

Przede wszystkim należy wspomnieć, że ów budynek mieszkalny znajdował się przy ulicy Porębskiej. Postawiono go dość szybko w 2020 roku, stąd zaskakiwał bardzo nowoczesnymi standardami. Co więcej, warto nadmienić, że miał powierzchnię wynoszącą aż 308 metrów kwadratowych. Ta liczba faktycznie robiła wrażenie! A co jeszcze wiemy na jego temat?

Wspomnijmy jeszcze, że jaka była sama wielkość działki, na której ten bardzo drogi, wolnostojący dom był położony. Ponad 1000, a dokładniej prawie 1013 metrów kwadratowych – na takiej powierzchni zbudowano właśnie ten niezwykle luksusowy obiekt.

Co ciekawe, nie wszystkie Działki w Rudzie Śląskiej charakteryzują się wysokimi normami bezpieczeństwa. W przypadku tego konkretnego osiedla oraz nieruchomości kliencie mieli zapewnione spore poczucie komfortu. Przejeżdżając przez bramę ogrodzenia, możliwa było np. automatyczne rozpoznawanie tablic rejestracyjnych w autach. Z kolei sam dom był wyposażony w nowoczesny system alarmowy.

Inne zalety

Zanim przejdziemy do ostatniego nagłówka, gdzie wspomnimy o cenie za ten dom, najpierw wymienimy jeszcze kilka funkcji z nim związanych. Mowa chociażby o materiałach, z których został zbudowany. Wśród nich nie brakowało np. marmuru czy tzw. spieków kwarcowych (mieszanki naturalnych minerałów)

Do tego od razu można było zauważyć duże, solidne, aluminiowe okna (z żaluzjami fasadowymi, które ograniczały przenikanie promieni słonecznych do pomieszczeń). Natomiast wchodząc do środka, wzrok przyciągały piękne, włoskie meble i różne elementy dodatkowe wyprodukowane przez najlepsze i cenione marki.

Kwestia ceny

Dokładne cena za opisywany w niniejszym tekście dom wynosiła 3 600 000 zł! Nie powinna jednak dziwić. Obejmowała przecież jeszcze inne rzeczy. Nie tylko dotyczyła owej działki w Rudzie Śląskiej, ale również specjalnie zaprojektowanego i oświetlonego ogrodu oraz czterostanowiskowego garażu

Może i cena byłaby mniejsza od tych kilku milionów złotych, ale klienci mieli też zaproponowane jednocześnie ekonomiczne i ekologiczne ogrzewanie. Do tego dochodziła klimatyzacja, wentylacja oraz taras zbudowany z bardzo dobrej jakości płytek.