Kabina prysznicowa – idealna do każdej łazienki

Wielu z nas kabiny prysznicowe kojarzą się z niewygodą wspólnych łazienek w akademikach czy hostelach, jednak w rzeczywistości może to być eleganckie i praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej łazience. Od deszczownicy prysznicowej po udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, przyjrzyjmy się wszystkim zaletom kabiny prysznicowej.

Masaż strumieniami wody i energetyzujący prysznic

Zamiast zwyczajnej słuchawki prysznicowej możemy zdecydować się na zamontowanie w naszej kabinie prysznicowej całego systemu natrysków. Jest to o tyle wygodniejsze, że rączkę prysznica musimy podtrzymywać w trakcie mycia, podczas gdy natryski, takie jak deszczownica prysznicowa, są zamocowane do ścian i sufitu.

Deszczownica prysznicowa może sprawić, że poczujemy się, jakbyśmy stali nago w majowym deszczu, a inne natryski mogą imitować wodospad. Niewiele jest tak relaksujących, a jednocześnie energetyzujących doświadczeń, jak masaż strumieniami chłodnej wody.

Powierzchnia i design

Kabina prysznicowa zmieści się nawet w najmniejszej łazience. Może zajmować wnękę czy też stać w narożniku. Jeżeli w naszej łazience jest to możliwe, nie musimy nawet montować brodzika, wystarczy odpływ w odpowiednio wyprofilowanej posadzce.

Jeśli chodzi o wygląd kabiny, mamy do wyboru wiele rodzajów szkła na drzwi i ścianki, zarówno gładkie i przejrzyste, jak i matowe czy kolorowe. Kształt kabiny prysznicowej dobieramy do kształtu i wielkości urządzanej łazienki.

Dbałość o wygodę użytkowników

W przeciwieństwie do wanny, kabinę prysznicową możemy z łatwością dostosować do potrzeb osób starszych oraz osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Kabinę prysznicową, szczególnie taką zaprojektowaną bez brodzika, jest również o wiele łatwiej utrzymywać w czystości.

Żeby zminimalizować ryzyko upadku podczas brania prysznica, w kabinie prysznicowej można zamontować poręcze oraz siedzisko. Pomocne jest również to, że nie trzeba przekraczać wysokiego progu, żeby dostać się do kabiny, i można wyłożyć ją materiałem antypoślizgowym.