Wynajem autokaru na szkolną wycieczkę – gdzie, jak, w jakiej cenie?

Szkolne wycieczki bardzo często organizowane są we własnym zakresie przez nauczycieli wraz z rodzicami. Jedną z ważnych kwestii jest wtedy wynajęcie autokaru dla dzieci. Gdzie go wynająć? Jak to zrobić? Z jakimi kosztami przejazdu trzeba się liczyć?

Autokar na wycieczkę szkolną – gdzie go wynająć?

Aby wycieczka szkolna była udana, duże znaczenie ma wybór odpowiedniego przewoźnika, który zadba o dowóz dzieci i opiekunów do celu. Obecnie Wynajem autokaru możliwy jest w wielu firmach. Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiej oferty?

Przede wszystkim warto zdecydować się na firmy przewozowe, które mają duże doświadczenie na rynku i mogą pochwalić się wieloma pozytywnymi opiniami.

Warto także wziąć pod uwagę flotę posiadaną przez przewoźnika – autokary powinny być nowoczesne i bezpieczne. Najlepiej, aby były wyposażone w pasy bezpieczeństwa dla maksymalnej ochrony w razie groźnych zdarzeń drogowych. Dodatkowymi atutami są system nagłośnieniowy, dostęp do internetu, gniazdka ładowania oraz toaleta przy dłuższych wyjazdach.

Jak wynająć autokar na wycieczkę?

Pierwszym krokiem jest wybranie firmy, która oferuje wynajem autokaru. Warto wziąć pod uwagę rekomendowane oferty, aby mieć pewność, że wycieczka będzie komfortowa i bezpieczna.

W następnym kroku należy skontaktować się z przewoźnikiem i przekazać mu informacje dotyczące planowanej daty wyjazdu oraz trasy. Należy też przekazać swoje oczekiwania dotyczące autokaru.

Przy rezerwacji może być konieczne wpłacenie zaliczki wynoszącej część ceny usługi przewozowej. Zazwyczaj wynosi ona od 10% do 20% ceny.

Ile kosztuje wynajęcie autokaru na wycieczkę szkolną?

Cena za wynajem autokaru ustalana jest indywidualnie, dlatego koszty można poznać po skontaktowaniu się z firmą przewozową.

Przykładowo wynajem busa na jednodniową wycieczkę trwającą 12 godzin z limitem do 300 km będzie kosztować od 800 zł do ponad 1500 zł. W przypadku wycieczek kilkudniowych koszty będą wyższe i należy dodać do nich również opłaty za nocleg oraz za wyżywienie dla kierowcy.