Ile trzeba pożyczyć na dobry komputer stacjonarny do gier?

A professional computer player plays on a computer using two monitors.

Kupując komputer dla gracza, stajemy przed wyborem: laptop, czy PC? Laptopy odpowiednie do gier są bardzo drogie, a w tej samej cenie można kupić komputer stacjonarny o większej wydajności. Jak zadowolić gracza i jaki sposób sfinansować tak drogi zakup?

Z jakimi kosztami musimy się liczyć, poszukując odpowiedniego komputera?

Komputer dla gracza to znacznie większy wydatek niż zestaw klasyczny przeznaczony do użytku domowego. Najnowsze gry komputerowe mają wysokie wymagania sprzętowe. Chcąc, by gra nie zacinała się i działała na najwyższych ustawieniach, konieczne jest zainwestowanie w dobrą kartę graficzną. Średniej klasy komputer nie odwzoruje wszystkich detali graficznych. Zestawy gamingowe wymagają silnego zasilacza, dużej obudowy i wydajnego chłodzenia. To znacznie podnosi koszty zakupu. Dla początkującego gracza odpowiedni zestaw można kupić już w granicach 2,5-3 tysięcy zł. Bardziej wydajne PC to wydatek rzędu 4 tysięcy. Jeżeli zależy nam na graniu na najwyższych ustawieniach, musimy się liczyć z cenami powyżej 4,5 tysiąca.

Jak sfinansować zakup komputera?

Najlepiej byłoby sfinalizować zakup nowego komputera z odłożonych pieniędzy. Niestety, nie zawsze mamy taką możliwość. Rozwiązaniem może być pożyczka. Mając stałe, wysokie dochody, możemy udać się po kredyt do banku. Przy niskiej zdolności kredytowej nasz wniosek może jednak zostać rozpatrzony negatywnie. Mniej wymagające są parabanki. Łatwiej w nich o uzyskanie środków. Formalności ograniczone są do minimum, a pieniądze szybko trafiają na konto. Nie są wymagane zaświadczenia o zarobkach. Klient w ich miejsce składa oświadczenie o dochodach. Szukając pożyczki na PC, warto przeczytać artykuł Wszystko co powinieneś wiedzieć o pożyczkach online. Wyjaśnia on najważniejsze zasady ubiegania się o pożyczkę internetową.

Jeżeli mamy już wybrany model komputera, pozostaje dopasować do niego pożyczkę. Z pewnością dobrym rozwiązaniem będzie pożyczka ratalna, jaką oferują specjaliści z ratkomat.pl. Rozłożona na 18 rat, nie zachwieje domowym budżetem. Można ją załatwić szybko, bez zbędnych formalności i wychodzenia z domu.