Dlaczego warto montować cyfrowe centrum rozrywki w hotelu?

Takie cyfrowe centrum rozrywki dla hoteli, jak TV webOS IlumioApp, to przykład kompleksowego rozwiązania, które jest korzystne zarówno dla gości, jak i hotelu. Nowoczesna technologia coraz śmielej wkracza do branży hotelarskiej i warto wykorzystać ten trend.

Coraz więcej hoteli inwestuje w innowacyjne rozwiązania, które zwiększają komfort korzystania z obiektu, a jednocześnie ułatwiają zarządzanie nim i umożliwiają dotarcie z odpowiednio nakierowanym przekazem (np. marketingowym) do konkretnego gościa. Jednym z takich rozwiązań jest cyfrowe centrum rozrywki. 

Czym jest cyfrowe centrum rozrywki?

Wydawać by się mogło, że już sama nazwa dokładnie tłumaczy, czym jest cyfrowe centrum rozrywki. Jednak tak naprawdę takie rozwiązanie to dużo więcej niż rozrywka. Dobrze to widać na przykładzie systemu TV webOS, oferowanego przez IlumioApp. To rozwiązanie, które współpracuje z telewizorami marki LG z systemem webOS (potrzebna jest wersja co najmniej 3.0). Nie trzeba podpinać żadnych dodatkowych urządzeń zewnętrznych. Treści multimedialne dostarczane są do telewizora albo za pośrednictwem Wi-Fi, albo po prostu przewodem koncentrycznym. Tego rodzaju centrum cyfrowej rozrywki uruchamiane może być w każdym pokoju, a do tego współpracuje również z urządzeniami mobilnymi gości. Warto teraz przyjrzeć się bliżej korzyściom z wdrożenia takiego rozwiązania.

Korzyści z cyfrowego centrum rozrywki

Takie systemy, jak TV webOS iLumioApp, przynoszą liczne korzyści zarówno dla samego hotelu, jak i jego gości. Zacznijmy od tych ostatnich. Takie rozwiązania dostarczają gościom przede wszystkim rozrywki. Z jednej strony klienci zyskują dostęp do bardzo wielu kanałów telewizyjnych i to w najwyższej jakości (sygnał z IPTV lub z naziemnej telewizji cyfrowej), a z drugiej – do treści multimedialnych z internetu, do gier i różnych aplikacji. Do tego gość hotelu może łączyć się z systemem za pomocą własnego smartfonu lub tabletu i wyświetlać na telewizorze własne treści (np. zdjęcia, filmy, muzykę itd.). Klienci mogą także korzystać z informacji wyświetlanych na telewizorze przez hotel na temat oferowanych usług, promocji, informacje o wydarzeniach w okolicy, prognozie pogody itd. Tu powoli przechodzimy także do korzyści dla hotelu. Cyfrowe centrum rozrywki pozwala pozostawać z gościem w nieustannym kontakcie, ułatwia jego obsługę, umożliwia prezentację oferty hotelu i kierowanie spersonalizowanego przekazu multimedialnego.

TV webOS IlumioApp i podobne rozwiązania znacznie podnoszą komfort gości w hotelu i ułatwiają ich obsługę. Wiele kwestii można zautomatyzować i jednocześnie sprawić, żeby gość poczuł się naprawdę wyjątkowo. Dowiedź się więcej o webOS z strony http://ilumioapp.pl/ilumio-tv-webOS/