Jakie rodzaje aparatów korygujących wady zgryzu są obecnie dostępne?

Leczenie stomatologiczne doznało ogromnego rozwoju na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Odnosi się to także do leczenia ortodontycznego. Warto zadać sobie pytane, jakie aparaty ortodontyczne mamy teraz dostępne, jeśli myślimy o podjęciu leczenia naszej wady zgryzu.

Wybór właściwego aparatu ortodontycznego dla dorosłych nie jest prostym zadaniem, szczególnie jeśli w ogóle nie orientujemy się w dostępnych możliwościach.

Polecane aparaty ortodontyczne dla dorosłych

Osoby dorosłe bardzo często mają wątpliwości czy w ogóle poddawać się leczeniu. Największe obawy związane są z tym, że aparat ortodontyczny widać i nie wiadomo jak to będzie odebrane w miejscu pracy, czy nie wpłynie na nawiązywanie nowych kontaktów zawodowych. Takie osoby powinny wiedzieć, że klasyczny druciany aparat ortodontyczny, który jest stosowany od dobrych kilkunastu lat nie jest jedynym rozwiązaniem. Są też aparaty estetyczne, których praktyczne nie wdać. W tym miejscu należy tez podkreślić, że nie w każdym przypadku będzie możliwe założenie aparatu estetycznego, szczególne jeśli mamy do czynienia z bardzo poważną wadą zgryzu (zobacz również „Wybór właściwego aparatu ortodontycznego dla dorosłych”).

Ile trwa leczenie ortodontyczne?

Myśląc o podjęciu leczenia wady zgryzu można zastanawiać się także nad tym, ile takie leczenie może docelowo trwać. Trudno jest odpowiedzieć na to pytane, ponieważ zawsze wszystko beze zależeć od konkretnego przypadku. Trzeba jednak założyć, że leczenie powinno trwać około dwóch lat. Na początku należy odpowiednio przygotować zęby, wypełniając wszelkie ubytki i wyleczając inne choroby zębów oraz np. usuwając kamień.

Gdzie można udać się na efektywne leczenie wad zgryzu?

Adresy polecanych gabinetów dentystycznych można znaleźć na stronie tourmedica.pl. Warto ją odwiedzić, jeśli rozważamy podjęcie leczenia. Przy każdym gabinecie dentystycznym i ortodontycznym podany jest krótki opis, oferta oraz opinie pacjentów.