Jak założyć firmę w Anglii – poradnik krok po kroku.

Polacy chętnie przenoszą swoją działalność gospodarczą do Wielkiej Brytanii. Prosty system podatkowy, brak biurokracji i wysoka kwota wolna od podatku, sprzyjają zakładaniu tam biznesu. Jak przebiega proces rejestracji firmy i jak sobie z nim poradzić?

Decyzja o założeniu firmy i wybór nazwy.

Wiele osób obawia się, że w ich przypadku przeniesienie firmy za granicę jest niemożliwe. Mają obawy, że spowoduje to problemy z urzędem skarbowym lub będą zmuszeni do częstych wyjazdów na wyspy. Przerażają ich formalności i obawiają się związanych z tym kosztów. Wszelkie wątpliwości pomoże rozwiać profesjonalna kancelaria zajmująca się zakładaniem działalności i prowadzeniem księgowości w UK. Już na etapie wyboru nazwy firmy, kancelaria okaże się bardzo przydatna. Nazwa nie może być obraźliwa, ani nawiązywać do rodziny królewskiej. Nie może zawierać znaków interpunkcyjnych i być podobna do innej, już zarejestrowanej nazwy. Łatwo tu o nieporozumienie i odrzucenie wniosku o rejestrację.

Rejestracja firmy w Anglii.

Wszystkie formalności związane z rejestracją działalności, można wypełnić przez Internet i trwa to około dwóch dni. Aby uniknąć problemów z formalnościami, lepiej skorzystać z pomocy specjalistów. Za jednorazową opłatą zajmą się oni kolejnymi krokami. Aby zarejestrować firmę, potrzebne jest biuro w UK, na które będzie przychodzić wszelka dokumentacja z HMRC i Companies House. Wymaga to wynajęcia lokalu lub skorzystanie z wirtualnego biura. Właściwie wybrana kancelaria udostępni nam własny adres rejestracyjny z fizyczną lokalizacją. Dzięki temu, unikniemy kosztów wynajmu lokalu. Zyskamy też pewność, że korespondencja z urzędów, trafi w odpowiednie ręce i zostanie nam przekazana. Nawet doświadczeni przedsiębiorcy decydują się na współpracę z kancelarią, która załatwia to za nich.

Jak wybrać właściwą kancelarię i z jakiego zakresu usług skorzystać?

Biura rachunkowe w Wielkiej Brytanii podlegają pod nadzór HMRC i posiadają Certyfikat Money Laundering Regulations o określonym numerze. Dlatego wybierając kancelarię, należy to sprawdzić, podobnie jak wiarygodność jej adresu. Warto też upewnić się, że pracownicy biura posiadają odpowiednie kwalifikacje, a dokumenty klientów są bezpiecznie przechowywane. Profesjonalna kancelaria może pochwalić się doświadczeniem i pozytywnymi opiniami klientów, a ich oferta skierowana jest do firm różnej wielkości. Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego, najczęściej w ciągu 24 godzin, kancelaria dostarcza komplet dokumentów założycielskich. Pozostaje otwarcie rachunku bankowego i kwestia prowadzenia księgowości. W przypadku spółki LTD konieczne jest przygotowywanie protokołów z zebrań zarządu, roczne sporządzanie raportów, bieżące rozliczenia spółki, roczne rozliczenia dyrektorów, czy archiwizacja dokumentów. Chociaż system podatkowy w UK jest sprzyjający dla biznesu, to bardzo przestrzega terminów. Dlatego zatrudnienie księgowego, zapewni, że wymagane dokumenty zostaną złożone w odpowiednim czasie. W tym celu można w kancelarii, która zajęła się rejestracją firmy, skorzystać z pełnej obsługi księgowej. Za niewielką opłatą miesięczną, wszystkie dokumenty i rozliczenia przestają być naszym kłopotem. Możemy zająć się wyłącznie pracą i gromadzeniem wystawionych faktur, które będziemy przesyłać do księgowego.

Samodzielne zarejestrowanie firmy w UK nie jest trudne, jednak z pomocą wykwalifikowanej kancelarii podatkowej cała procedura przebiega sprawnie i szybko. Wykupienie w niej abonamentu zwalnia nas z obowiązku pilnowania terminów, przygotowywania zestawień i podliczeń. Biuro zrobi to za nas. Skontaktuj się z Tax Angels, a założeniem Twojej firmy w Anglii zajmą się eksperci.