Hik Connect – prawidłowa konfiguracja aplikacji do kamer i rejestratorów

Hik Connect to popularna aplikacja, która umożliwia zdalny podgląd oraz odtwarzanie materiałów pochodzących z kamer oraz innych rejestratorów marki Hikvision. Czytaj dalej i dowiedz się, jak poprawić ich działanie.

Hik Connect to bardzo popularna usługa, która jest wykorzystywana w obsłudze niemalże wszystkich urządzeń firmy Hikvision. Poprawna konfiguracja tej aplikacji nie jest trudna, ale powinna zostać przeprowadzona zgodnie z kilkoma zasadami.

Hik Connect – na czym polega?

Hik Connect to najnowsza aplikacja firmy Hikvision, która może być obsługiwana przez systemy iOS, a także Android. Można ją nabyć w sklepie Google Play oraz iTunes. Aplikacja Hik Connect jest przeznaczona do pracy z różnego rodzaju rejestratorami HDTVI, jak również rejestratorami oraz kamerami IP, które umożliwiają obsługę chmury P2P.

Warto podkreślić, że najnowsza aplikacja Hik Connect jest udoskonaloną wersją poprzedniej aplikacji, która służyła podobnym celom, czyli aplikacji iVMS4500. To, co zmieniło się względem poprzedniczki to m.in. wprowadzenie chmury własnej, autorskiej aplikacji Hikvision. Zanim wprowadzono aplikacje Hik Connect, wszystkie działania P2P odbywały się za pomocą serwisu Ezviz.

Co daje aplikacja Hik Connect? Przede wszystkim umożliwia ona podgląd oraz odtwarzanie różnego rodzaju materiałów pochodzących z kamer, jak również rejestratorów marki Hikvision. Korzystając z aplikacji, użytkownicy, poza śledzeniem w czasie rzeczywistym, jak również odtwarzaniem materiałów pochodzących z urządzeń Hikvision, mogą również wybierać parametry oglądanych strumieni. Choć z pozoru może się wydawać, że jest to niezbyt przydatna funkcja, z pewnością docenią ją osoby, które posiadają łącza internetowe o niskich przepustowościach.

Instrukcje związane z Hik Connect

Co zawiera instrukcja aplikacji? Jak wynika ze spolszczonej wersji, pierwszym tłumaczeniem jest dokument traktujący o tym, jak uruchomić usługę Hik Connect w danym urządzeniu (kamerze oraz rejestratorze. W tym dokumencie można znaleźć również informacje dotyczące uruchomienia usługi za pomocą aplikacji SADP, webserwera urządzenia, jak również uruchomienia lokalnie, za pomocą menu rejestratora. W drugiej części instrukcji można znaleźć opis, jak dodać urządzenie do usługi Hik Connect za sprawą aplikacji mobilnej oraz portalu www.