Pomysły na prezenty dla pracowników

Istnieje wiele okazji, przy okazji których można obdarować swoich pracowników prezentami i podarunkami. Może to być np. podziękowanie za współpracę, święta, urodziny czy impreza firmowa z okazji jakiegoś spektakularnego sukcesu itd. Warto zapoznać się z najciekawszymi pomysłami na prezenty dla pracowników.

Wskazówki dotyczące zakupu prezentu dla pracownika

Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą, powinny pamiętać o tym, aby odpowiednio dbać o swoich pracowników. Oprócz wypłacania premii czy innych dodatków, dobrym zwyczajem jest także wręczanie upominków. Aby w ten sposób sprawić pracownikowi przyjemność, warto pamiętać:

  • co może się spodobać pracownikom, na czym im zależy itd.,
  • co łączy wszystkich pracowników –  przykładowo każdy pracownik korzysta z telefonu komórkowego, dlatego dobrym rozwiązaniem może się okazać dokupienie gadżetów jak np. powerbank, słuchawki bezprzewodowe itd.,
  • nie trzeba wcale wydawać fortuny, strzałem w dziesiątkę mogą być mniejsze upominki, które będą praktyczne i symboliczne.

Wybierając prezenty dla swoich pracowników, przede wszystkim należy zadbać o ich dobre samopoczucie. Możliwości jest naprawdę wiele. Warto zapoznać się z najciekawszymi propozycjami,

Ciekawe pomysły na prezenty z logo firmy

Jednym z bardziej popularnych pomysłów dotyczących prezentów dla pracowników są upominki z logo firmy, które dodatkowo pełnią formę reklamy. Dobrym rozwiązaniem mogą być kubki reklamowe, może na nich znajdować się atrakcyjna grafika i symbol firmowy.

Jest to gadżet bardzo praktyczny, z którego każdy pracownik z pewnością chętnie skorzysta. Dodatkowo, można trochę spersonalizować upominek i np. dodać imię konkretnego pracownika lub jakiś cytat, bądź życzenia.

Istnieją również inne gadżety reklamowe, które świetnie sprawdzą się jako upominki dla pracowników. W ostatnim czasie bardzo popularne są np. torby płócienne, które z pewnością przydadzą się np. podczas codziennych zakupów czy jako zwyczajna torebka. Kolejną propozycją mogą być np. breloczki, długopisy, notesy czy np. koszulki. Takie elementy mogą być częścią składową prezentu lub całością.

Bardziej kreatywne i żartobliwe prezenty

Kto powiedział, że prezenty dla pracowników muszą być na poważnie? Dobrym rozwiązaniem jest przymrużenie oka i wybranie takich podarunków, które rozbawią i wprowadzą luźniejszą atmosferę. Jest to dobre rozwiązanie przede wszystkim w mniejszych firmach, gdzie każdy zna każdego.

Ciekawą propozycją może być spersonalizowana skarbonka, powerbank w jakiejś ciekawej formie jak np. kawałek pizzy, poduszka w jakimś dziwnym kształcie itd.

Praktyczne prezenty

Na rynku dostępne jest bardzo dużo różnych gadżetów, które umilą codzienne życie. Pracownikom z pewnością przydadzą się słuchawki bezprzewodowe – wiele osób lubi słuchać muzykę idąc do pracy lub już w niej przebywając.

Ciekawą propozycją będzie także ładowarka indukcyjna. Dzięki niej pracownicy mogą szybko podładować swojego smartfona bez wykorzystania kabli i ładowarek, które pracują powoli. Szybkie ładowarki indukcyjne to bardzo popularne produkty.

Jeżeli w danej firmie pracownicy korzystać z komputerów, dobrym rozwiązaniem może być podarowanie im specjalnych okularów, które chronią przed światłem niebieskim. Jest to upominek, który jest bardzo praktyczny i przy okazji chroni oczy pracowników. Taki upominek to wyraźny sygnał, że pracodawca dba o zdrowie swoich pracowników.

Pracodawca powinien wręczyć swoim pracownikom prezenty w wielu sytuacjach. Na rynku dostępne jest bardzo dużo praktycznych rozwiązań, na które warto zwrócić uwagę.