Szukasz sprawdzonego podologa w Gdańsku? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki.

Do gabinetu podologicznego udajemy się zazwyczaj w sytuacji, kiedy coś niepokojącego zaczyna dziać się z naszymi stopami. Wiele z dolegliwości możemy, choć częściowo, samodzielnie zdiagnozować. Częściowo, bo zwykle po prostu czujemy ból, dyskomfort albo inną dolegliwość właśnie w stopach, dlatego nasze kroki kierujemy możliwie wcześnie do podologa. Ludzie nierychli w pójściu do lekarza są bez wątpienia ponaglani samym bólem, który często wzmaga się podczas normalnego chodzenia, co jest szczęście w nieszczęściu. Dlaczego? Zapobiega powstawanie poważniejszych stanów chorobowych przez zmuszenie człowieka do odwiedzenia podologa, czyli specjalisty od stóp i dolegliwości z nimi związanych. Przyglądnijmy się dokładnie, z jakimi dolegliwościami powinniśmy udać się do podologa i ile kosztują wizyty.

Jakie zabiegi lecznicze serwuje podolog?

W zasadzie każdą dolegliwość, czy problem, który dotyczy bezpośrednio naszych stóp, powinniśmy bezwzględnie skonsultować ze specjalistą nimi się zajmującym. Podolog, jako właśnie człowiek zajmujący się stopami posiada wymagane doświadczenie w pomaganiu w takich problemach, które dotyczą stóp, jak:

  • usuwanie odcisków oraz modzeli,
  • usuwanie kurzajek,
  • pielęgnacja pięt, które bardzo często narażone są na pękanie, a to ze względu na niewystarczającą ich pielęgnację przez dopuszczenie do nawarstwienia się skóry, która w konsekwencji tego pęka,
  • leczenie sytuacji, kiedy paznokcie samoczynnie wrastają w skórę palców, co zazwyczaj powoduje ból, który wraz z upływem czasu coraz bardziej się nasila, a tym samym może doprowadzić do innych problemów, jak powstanie infekcji,
  • usuwanie stanów, kiedy skóra stóp, czy palców zostaje zaatakowana przez grzyby,
  • wykonanie pedicure leczniczego, a co za tym idzie usunięcie zrogowaciałego naskórka, wygładzenie skóry stopy, nawilżenie i zastosowanie preparatów, które przyspieszą odnowienie się naskórka.

Jakie są koszty usług podologa?

Trzeba wiedzieć, że usługi podologa nie są refundowane jak na razie, więc wizyty muszą odbywać się w charakterze wizyt prywatnych. Każdy z podologów dysponuje swym cennikiem usług, który należy najpierw dobrze poznać i porównać z cennikami innych podologów dostępnych w mieście. Ceny zwykle uwarunkowane są przez wartość laków i materiałów zastosowanych w danym zabiegu, ale trzeba wiedzieć, że uśredniony koszt wizyty zawiera się w przedziale od 50 do 150 zł, oczywiście zależnie o0d rodzaju usługi, a może być wyższy w przypadku konieczności zakupu określonych leków.

Sprawdzony podolog w Gdańsku

Możliwości co do znalezienia podologa o sprawdzonej reputacji są dość szerokie i wiele informacji można uzyskać za pośrednictwem stron tematycznych o pielęgnacji stóp. Za ich pomocą dosyć łatwo znaleźć można podologa. Jest to możliwe na przykład za pomocą strony https://www.moment.pl/inne/podolog/gdansk, gdzie wybrani podolodzy są specjalistami, którzy traktują każdego klienta indywidualnie i z najwyższą troską dbają o zdrowie jego stóp.