Co warto wiedzieć o metodach przedłużania rzęs? Które są najpopularniejsze?

W życiu wielu kobiet codziennym elementem porannej toalety jest poprawa wyglądu poprzez nałożenie makijażu. Większość z nich robi to z powodzeniem we własnym domu, a o czym pisze na przykład poradnik http://www.przytulmniemamo.pl/wykonywanie-makijazu-w-kilku-krokach-czy-jest-to-mozliwe/. Niemniej jednak są zabiegi, które mogą być zdecydowanie trudniejsze i do ich realizacji jest wymagana pomoc. Najlepszym przykładem jest zabieg przedłużania rzęs, który wykonywany powinien być przez osoby bardzo dobrze znające się na tym. Stylistki są w stanie pracować z iście chirurgiczną precyzją i dokładnością.

Jak wygląda zabieg przedłużania rzęs?

Kobiety mają zazwyczaj różne wymagania co do zabiegu. Jedne wymagają co najwyżej zabiegu przedłużania rzęs, podczas gdy inne prócz przedłużania potrzebują także zagęszczenia rzęs. Mając na uwadze wymagania kobiet, stworzono kilka metod przedłużania rzęs, które cieszą się bardzo dużą popularnością:

  • podstawową metodą jest metoda 1:1, która nadaje się do przedłużania rzęs u osób, które jedynie chcą ich wydłużenia,
  • metoda 2:1 to metoda, którą wykorzystuje się u osób, których bolączką są już nie tylko krótkie, ale także i rzadkie rzęsy,
  • metoda 3:1 jeszcze bardziej pogrubia i przedłuża rzęsy, a stosuje się ją w celu jeszcze większej ekspozycji zadbanych i stylizowanych oczu,
  • metody takie jak Blink & Go, czy metoda scalająca w sobie pierwsze trzy metody, które zostały wcześniej omówione, nadają się już wyłącznie dla osób, które ponad wszystko pragną wyglądać jak gwiazdy, a to ma miejsce z okazji przeróżnych gali, występów estradowych, czy imprez kameralnych.

Ile trwa stylizacja rzęs omówionymi metodami i jak trwała jest każda z nich?

Wykonywanie zabiegu przedłużania rzęs metodą 1:1 jest czasochłonne. Przedłużając rzęsy w Rzeszowie czy w innym mieści, zwykle robi się to w dobrym salonie kosmetycznym około 2 godzin. Metoda 2:1 oraz 3:1 trwa jeszcze dłużej z racji konieczności doklejenia większej ilości włókien rzęs naturalnych z miękkiego futra norki, czy sztucznych zamienników. Trwałość stylizacji też jest różna, gdyż metoda 1:1 daje trwałość około miesiąca, natomiast metody 2:1 i 3:1 są jeszcze mniej żywotne, co może zależeć od jakości użytego kleju oraz umiejętności kosmetyczki. Metod Blink & Go jest najszybsza w wykonaniu, bo zajmuje około 30 minut, ale jest też najmniej trwałą, często wystarcza na jedną imprezę.