Huawei Mate 10 lite – internet i multimedia

Zestaw multimedialny oraz skuteczność w obsłudze sieci to elementy, które są szczególnie istotne dla wielu użytkowników. Przed zakupem nowego telefonu warto przyjrzeć się co najmniej kilku smartfonom, a jednym z nich bez wątpienia jest Huawei Mate 10 lite.

Nowoczesne telefony na wyciągnięcie ręki

Oferta operatorów komórkowych może przyprawić o niemały ból głowy – na sklepowych półkach i stronach firmowych znajduje się wiele wysokiej klasy telefonów, co paradoksalnie może utrudnić dokonanie najlepszego wyboru. A kryteriów wpływających na ostateczną decyzję jest bardzo wiele – jakość zamontowanych podzespołów, parametry multimedialne, obsługa Internetu, aparat czy w końcu stosunek ogólnej funkcjonalności do ceny.

Wbrew jeszcze do niedawna panującym trendom, z pewnością warto wziąć pod uwagę telefony azjatyckich producentów. Jednym z godnych polecenia koncernów jest Huawei. Wśród popularnych modeli wymienia się P20 lite, Mate 10 lite czy P10 lite. Wszystkie stoją na bardzo wysokim poziomie, mając jednak na uwadze stosunek jakości do ceny, bardzo interesująco wypada Mate 10 lite. To telefon prawdziwie multimedialny, a do tego doskonale sprawdza się przy obsłudze Internetu.

Telefon internetowy

Biorąc pod uwagę jakość działania sieci oraz wygodę surfowania, Huawei Mate 10 lite z całą pewnością można określić mianem telefonu internetowego. Wysokiej klasy ekran FHD+ o przekątnej aż 5,9 cala zapewnia pełne odwzorowanie szczegółów i sprawnie reaguje na dotyk użytkownika. A obsługa technologii Long Term Evolution (czyli po prostu słynnego LTE) gwarantuje jeszcze szybszy transfer danych niż do tej pory.

Najmocniejszą stroną LTE jest szybkość bezprzewodowej transmisji danych, oprócz tego format ten charakteryzuje się też wysoką stabilnością połączenia oraz minimalnymi opóźnieniami. W praktyce pozwala to na stałe i bezpieczne połączenie z Internetem w niemal każdym miejscu w kraju. Bez kłopotu pobierzesz na Mate 10 lite tak duże pliki jak aktualizacje aplikacji czy oprogramowania, a nawet przeprowadzisz wideokonferencję. Z łatwością obejrzysz też film czy serial online – także w jakości HD.

Huawei Mate 10 lite – znakomite multimedia

W przypadku telefonu chińskiego producenta nie można pominąć tego aspektu. Wystarczy wspomnieć o dwóch podwójnych aparatach, jeden zlokalizowany jest na tylnej obudowie, drugi natomiast na przedniej. Główne obiektywy mają matryce o rozdzielczościach 16 Mpix i 2 Mpix i pozwalają na wykonywanie zdjęć m.in. z efektem Bokeh, czyli z rozmazanym tłem przy zachowaniu ostrości na pierwszym planie. Przedni aparat to natomiast matryce 13 Mpix i 2 Mpix, dzięki czemu bez trudu wykonasz wyraźne i pełne kolorów selfie podczas spotkania ze znajomymi lub przy innej okazji.

Miłośnicy muzyki z pewnością nie będą narzekać na jakość dźwięku. Poprawiona redukcja szumów solidnie daje o sobie znać przy słuchaniu utworów ulubionego artysty, a także podczas prowadzenia rozmów telefonicznych. Chwilami możesz mieć nawet wrażenie, że twój rozmówca znajduje się tuż obok ciebie.

Huawei Mate 10 lite czy P10 lite? A może inny model?

Wybór należy do ciebie i jest uzależniony od twoich potrzeb oraz zasobności portfela. Modeli do przejrzenia jest bardzo wiele, a Mate 10 lite jest tylko jednym z tych, które warto rozważyć. Pamiętaj też, że telefon ten cieszy się znakomitymi opiniami zarówno wśród użytkowników, jak i ekspertów.