LTE w komórkach – nieograniczone możliwości

Internet stał się tak powszechny, że telefon bez dostępu do sieci okazuje się właściwie bezużyteczny. Dlatego dobrze zadbać, aby twoja komórka obsługiwała najlepszy obecnie standard transmisji danych, czyli LTE. Pozwoli to na obsługę Internetu szybszą niż kiedykolwiek wcześniej.

Smartfony internetowe

Rewolucja w zakresie projektowania i produkcji telefonów komórkowych rozpoczęła się co najmniej dekadę temu, a biorąc pod uwagę tempo zachodzących zmian, nic nie wskazuje na to, aby miała się skończyć. Jest to zatem dosyć długa rewolucja technologiczna, której jesteśmy nie tylko świadkami, lecz również uczestnikami, śmiało korzystającymi z jej zdobyczy. Aby się o tym przekonać, wystarczy przypomnieć sobie komórki, które były dostępne na rynku np. pod koniec XX wieku. W żadnym calu nie przypominały dzisiejszych smartfonów.

Nowoczesne telefony tak głęboko wdarły się do życia człowieka, że prawdopodobnie nie wyobrażasz sobie nawet jednego dnia bez komórki. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom oraz wdrożeniu technologii szybkiego Internetu LTE za pomocą kilku kliknięć w wyświetlacz takiego telefonu jak iPhone 8 możesz przekraczać granice, które jeszcze do niedawna zdawały się barierami nie do pokonania.

Czym właściwie jest LTE?

Long Term Evolution to technologia przesyłu danych, która stanowi bezpośredniego następcę systemów trzeciej generacji. Trzeba przyznać, że 3G przez długi czas był przodującym standardem, jednak wraz ze wzrostem potrzeb użytkowników, a także wymagań przeglądarek, stron, portali społecznościowych czy aplikacji, konieczne było opracowanie wydajniejszego kanału transmisji. LTE na tym polu jest bezkonkurencyjne, w warunkach testowych oferując prędkość dochodzącą do 150 Mb/s. Oczywiście przy faktycznym korzystaniu z komórki nigdy nie osiągniesz takiej wartości, a jej wielkość zależy również od posiadanego modelu telefonu – dlatego tym bardziej warto zainwestować w wysokiej klasy smartfon, jakim jest nowy iPhone 8. Jednak bez żadnych wątpliwości, w każdych warunkach i okolicznościach, LTE jest systemem efektywniejszym i szybszym niż chociażby 3G.

Jakby tego było mało, LTE ma jeszcze dwie bardzo mocne strony, które bezpośrednio decydują o funkcjonalności tego formatu. Po pierwsze jest on nadzwyczaj stabilny, co objawia się małą wrażliwością na zakłócenia zewnętrzne, po drugie natomiast wykazuje bardzo niski poziom opóźnień, który zazwyczaj nie przekracza kilku milisekund. Wszystko to sprawia, że urządzenie takie jak iPhone 8 świetnie radzi sobie z obsługą sieci w niemal każdych okolicznościach i gwarantuje wysoki komfort surfowania w sieci.

Internet w iPhone 8

Znakomite działanie LTE w telefonie od Apple otwiera przed użytkownikami zupełnie nowe możliwości. Wystarczy kilka prostych przykładów, żeby zdać sobie sprawę z potęgi tego formatu. Aby

obejrzeć wideo w jakości HD online, wystarczy kliknąć odtwarzanie – nie musisz czekać na buforowanie materiału. Natychmiastowo dodasz nowe filmy czy zdjęcia na swój profil w mediach społecznościowych, równie szybko pobierzesz także duże aktualizacje lub pliki ze swojej poczty.

Żadnego problemu nie będzie stanowiło przeprowadzenie wideokonferencji z dowolnego miejsca w zasięgu LTE. Obraz będzie przejrzysty i wyraźny, przez co twoi rozmówcy poczują się, jakby stali tuż obok ciebie. A wszelkie transakcje dokonywane z poziomu komórki będą o wiele bezpieczniejsze.

LTE wprowadził obsługę sieci na zupełnie nowy poziom. Pełnię możliwości formatu odczujesz z wysokiej klasy telefonem, jakim jest np. iPhone 8. Po tej zmianie nigdy nie będziesz chciał wrócić do poprzedniego modelu.