Na co zwrócić uwagę przy wyborze męskiego zegarka?

Męski zegarek to nie tylko rzecz, której zadaniem jest wskazywanie aktualnego czasu – to również męska ozdoba. Nie wszyscy panowie decydują się na zakup i noszenie zegarka, lecz niewątpliwie warto, choć wszystko uzależnione jest od tego jaki zegarek będzie się nosić. Podobnie jak w przypadku damskiej biżuterii, tak i tutaj nieodpowiedni produkt może bardziej zaszkodzić niż pomóc, jednak może też dopełnić całości stylizacji i zaimponować wszystkim wokół. Nie jest prawdą, że ludzie nie zwracają uwagi na takie szczegóły – wprost przeciwnie! Dlatego wybór odpowiedniego zegarka dla mężczyzny jest bardzo ważny! Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupów?

Zegarek – męska biżuteria

Panowie nie mają wielu możliwości, by nosić biżuterię – co prawda niektórzy noszą kolczyki, ale nie we wszystkich miejscach pracy jest to akceptowane. Mogą więc nosić zegarki, spinki do krawata, spinki do mankietów i ewentualnie bransoletki. Czasem również sygnety, choć raczej mało kto się na to decyduje, ponieważ moda na nie wyraźnie przeminęła. Za część biżuterii może być również uznawany pasek, ale to bardziej dodatek, który zresztą nie zawsze jest noszony i nie zawsze go widać. Przy tak ograniczonych możliwościach wyjątkowo liczą się szczegóły – a ponieważ nie wszyscy noszą krawaty i koszule z mankietami, zegarek wysuwa się na pierwszy plan przy wszystkich stylizacjach!

Cechy dobrego zegarka

Jakie zalety powinien mieć męski zegarek, by zostać uznany za dobry zakup? Na co zwrócić uwagę przy wyborze męskiego zegarka? Cechy solidnego modelu to niewątpliwie:

– wysoka jakość zastosowanych materiałów

– solidny mechanizm, który będzie nam służył wiele lat

– posiadanie parametrów, które nas interesują

– estetyczny wygląd, który pasuje do naszego stylu życia

– posiadanie określonych, dodatkowych funkcji, jeśli ich poszukujemy

– trwałość i odporność na oddziaływanie zewnętrzne

– posiadanie gwarancji.

Dostosowany do okoliczności

Innego zegarka będzie potrzebował człowiek, który uwielbia sport i jest na przykład trenerem miejscowej drużyny piłkarskiej, a innego makler giełdowy, czy też znany grafik. Zegarek powinien być dostosowany do okoliczności, w jakich będzie się go nosiło – i do stylu ubierania danej osoby. Właśnie dlatego wyróżniamy różne rodzaje zegarków, w tym między innymi:

  • sportowy
  • klasyczny (inaczej zwany garniturowym)
  • uniwersalny, codzienny (zwany też czasem wizytowym)
  • młodzieżowy.

 

Zegarek młodzieżowy jest oczywiście najbardziej odważny spośród wszystkich wymienionych – może się odznaczać na przykład wyrazistym kolorem, albo nietypowym kształtem. Może być duży, masywny, pełen dodatkowych funkcji – być bardziej gadżetem, niż zegarkiem, który ma dodawać klasy. Na taki zegarek decydują się zatem młodzi mężczyźni, bądź ci starsi lecz niedojrzali. Jeśli chce się uchodzić za osobę stateczną, pewną siebie i odpowiedzialną, o wiele lepiej jest pokazać to decydując się na zegarek klasyczny, bądź też codzienny. Ten pierwszy odpowiedni jest dla osób, które często ubierają garnitury i muszą prezentować się z klasą, szykownie. Codzienne zegarki pasują do wszystkich stylizacji i to właśnie one są najczęściej kupowane przez panów. Jeśli zaś chodzi o zegarki sportowe, wybierają je młodzi mężczyźni, albo też właśnie sportowcy – choćby ci uprawiający sport amatorsko.

Każdy element jest ważny

Kupując męski zegarek, należy zwrócić uwagę na wiele różnych rzeczy – ale przede wszystkim na to, by wszystko w nim współgrało, tworząc dobrej jakości produkt, który nie będzie posiadał wygórowanej ceny. Warto kupować w sklepach internetowych, ponieważ wówczas można poczytać nieco dokładniej o każdym zegarku, dobrze się mu przyjrzeć, sprawdzić z czego jest wykonany i co o nim piszą osoby, które już go kupiły. Można również natrafić na różne, ciekawe rzeczy – na przykład zegarki drewniane. Odznaczają się one wysoką jakością, rozsądną ceną, unikalnością i solidnością. Są eleganckie, a jednocześnie oryginalne, nowoczesne. Internet jest pełen podobnych, interesujących propozycji – a przy tym mamy jako klienci więcej czasu na podjęcie decyzji!