Statystyki pokazują, że coraz więcej osób ma zamiar kupić niedługo tego typu śruby kołnierzowe. Elementy z tej grupy są odpowiednio wykonywane z dobrej jakości komponentów. Klienci doceniają także fakt, że są one bardzo uniwersalne i mogą być stosowane w wielu sytuacjach. Jakich? Te i inne zagadnienia zostały poruszone w poniższym artykule.
Z czego powstają?
Śruby kołnierzowe powinny być starannie wybrane. Najlepiej zdecydować się na akcesoria, które spełniają określone normy. Naszym zdaniem warto wybrać elementy złączne DIN 6921/PN 82247. Dlaczego? Między innymi ze względu na aspekt związany ze starannym wykonaniem z odpowiedniego materiału. Fachowcy zastosowali tutaj między innymi stal węglową. Śruby z kołnierzem powstały również przy użyciu stali nierdzewnej. Dzięki temu takie akcesoria są między innymi bardzo mocno odporne na korozję. To jednak nie wszystko. Na uwagę zwraca fakt, że są także łatwe w temacie obróbki. Bez żadnego kłopotu można je wyczyścić. Nie można nie wspomnieć, że śruby kołnierzowe – spełniające te normy – mają także bardzo elegancki wygląd. Inną cechą elementów, które są wykonywane ze stali nierdzewnej jest to, że posiadają one korzystny stosunek w aspekcie wytrzymałości do wagi. Takie właśnie akcesoria powstają również ze stali kwasoodpornej A4.
Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat? Takie śruby kołnierzowe posiadają metryczny lub drobnozwojny rodzaj gwintu. Występują w kilku różnych klasach wytrzymałości. W tym przypadku są to: 8.8, 10.9 i 12.9. Fachowcy zastosowali odpowiednie metody, aby właściwie zabezpieczyć tego typu elementy złączne przed korozją. Klienci mogą zdecydować się na brak powłoki. Często wybierają także takie warianty, jak ocynk galwaniczny lub ocynk galwaniczny żółty. Jakie są inne opcje pod względem powłoki? Specjaliści zastosowali tutaj oksydowanie lub ocynk płatkowy.
Zastosowanie śrub kołnierzowych
Okazuje się, że takie właśnie akcesoria mogą być używane w wielu rozmaitych sytuacjach. Jakich? Na przykład świetnie sprawdzają się w branży motoryzacyjnej. Ze względu na swoje liczne właściwości. Eksperci doceniają między innymi odporność na korozję. Nie powinno Was zatem zaskakiwać, że śruby z kołnierzem spełniające normy DIN 6921/PN 82247 są wykorzystywane w przemyśle samochodowym. Gdzie konkretnie? Na przykład do układów zawieszenia. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować tego typu elementy w aspekcie układów hamulcowych lub sterujących. Są to elementy łatwe w użyciu i dodatkowo niezawodne.