Nitonakrętki – rodzaje i zastosowanie

Jest coraz więcej osób, które decydują się wyłącznie na dobrej jakości nitonakrętki. Okazuje się, że w sklepach internetowych lub stacjonarnych z tym asortymentem wyróżniamy różne rodzaje tych elementów. Jakie? Gdzie produkty z tej grupy mogą być na ogół potem używane?

Rodzaje nitonakrętek

Czym są nitonakrętki? Ogólnie ten element to rodzaj tulejki. Akcesoria z tej grupy składają się zasadniczo z trzech części. Jest to składowa gwintowana, niegwintowana cienkościenna, a także kołnierz. Jak można zaś podzielić elementy z tej grupy? Na przykład pod kątem materiału, który posłużył do ich wykonania. Niekiedy nitonakrętki są realizowane przy pomocy stali nierdzewnej. Tak, jak elementy przelotowe cylindryczne radełkowane z kołnierzem walcowym, które można kupić od firmy STALMUT. Pamiętajcie, że produkty tego typu są wyjątkowo wytrzymałe oraz odporne na działanie rozmaitych czynników zewnętrznych. Powłoka została pokryta ocynkiem galwaniczny, co też przyczynia się do występowania tego zjawiska. Na rynku znajdują się również akcesoria aluminiowe. Czym charakteryzują się takie elementy? Ze względu na elastyczność, są one wyjątkowo proste w temacie montażu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się również na nitonakrętki kwasoodporne.

Akcesoria tego typu są również wyodrębnione ze względu na rozmiar. Ta wartość jest natomiast określana przy pomocy skali M (od M3 do M12). Opisywane już dzisiaj nitonakrętki przelotowe cylindryczne radełkowane z kołnierzem walcowym są uniwersalne, ponieważ posiadają zakres M3 – M12. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby podzielić elementy z tej grupy także pod kątem wyglądu kołnierza. Do wyboru są nitonakrętki z kołnierzem wpuszczanym, cienkim, cylindrycznym, grubym, stożkowym lub uniwersalnym. Należy również zwrócić uwagę na rodzaj zakończenia. Pod tym kątem można kupić nitonakrętki zamknięte albo otwarte.

Gdzie są stosowane nitonakrętki?

W jakich sytuacjach warto zastosować takie właśnie akcesoria? Praca z nitonakrętkami jest prosta oraz wyjątkowo szybka. Dodatkowo pewne kwestie związane z tym tematem można swobodnie zautomatyzować. Nitonakrętki są wyjątkowo chętnie wykorzystywane na przykład w budownictwie oraz branży przemysłowej. Niekiedy elementy z tej grupy są również stosowane w trakcie prac remontowych. Pamiętajcie, że takie właśnie akcesoria umożliwiają łączenie dwóch elementów na zasadzie nitowania, co w wielu sytuacjach jest pożądane. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć też cienkościenne elementy, gdzie nie ma możliwości nagwintowania otworu.