Szafy rack firmy Eaton – wszechstronna ochrona twoich urządzeń

Każdy przedsiębiorca wie, jak problematyczne może być zorganizowanie infrastruktury informatycznej, zwłaszcza gdy firma bardzo szybko się rozrasta i pojawia się potrzeba zmiany formy organizacji sprzętów. Z pomocą przychodzą wtedy specjalistyczne stojaki, stworzone z myślą o takich właśnie profesjonalnych zastosowaniach. Szafa serwerowa, nazywana także szafą typu rack, to bardzo wygodne rozwiązanie, które jest stosowane w wielu przedsiębiorstwach jako sposób organizacji serwerowni. Szafy umożliwiają maksymalne wykorzystanie przestrzeni w sposób efektywny, dodatkowo są one wyposażone w najróżniejsze rozwiązania mające ułatwić eksploatację i usprawnić pracę. W tym artykule zajmiemy się właśnie tematyką takich szaf typu rack, a konkretnie tych oferowanych przez markę Eaton. Mamy nadzieję, że lektura tego tekstu pozwoli Państwu na zapoznanie się z zaletami tych produktów.

Dlaczego właśnie Eaton?

Eaton to marka, która jest dostawcą wysokiej klasy produktów oraz cennych rozwiązań z dziedziny aparatury łączeniowej, zabezpieczającej oraz instalacyjnej. Urządzenia te są doceniane także przez bardzo wymagających profesjonalistów – cechują się bardzo wysoką jakością oraz niezawodnością działania. Wszystkie sprzęty oferowane przez markę Eaton spełniają standardy bezpieczeństwa. Firma ta dba o to, aby zapewnić zwiększenie efektywności energetycznej, a także zagwarantować dostosowanie do wszystkich aktualnie obowiązujących dyrektyw. Dodatkowe zalety rozwiązań marki Eaton to: niskie koszty wdrożenia oraz wyeliminowanie konieczności przeprowadzania dodatkowych prac dostosowujących posiadane rozwiązania do nowych urządzeń. Marka Eaton jest przywiązana do tradycji, ale stawia również na nowoczesność oraz innowacyjność. Temu producentowi zaufali już przedsiębiorcy ze 175 krajów.

Szafy serwerowe oferowane przez markę Eaton

W tym artykule opiszemy bliżej jeden z wielu produktów oferowanych przez markę Eaton, czyli szafy typu rack. Obudowy te stworzono z myślą o zagwarantowaniu rozwiązania służącego do przechowywania sprzętów IT z jednoczesnym zapewnieniem łatwości konfiguracji. Produkt ten jest dostępny w wielu różnorodnych modelach, aby zagwarantować idealne rozwiązania dla wszystkich użytkowników, niezależnie od tego, w jakiej branży działa przedsiębiorstwo i jakie ma potrzeby. Ogromną zaletą obudów marki Eaton jest ich wszechstronność – posiadają one bardzo wiele dodatkowych możliwości, na przykład najróżniejsze opcje montażu urządzeń energetycznych, a także specjalistyczne drzwi o wysokim przepływie powietrza. W ofercie jest dostępna bardzo szeroka gama różnorodnych opcji prowadzenia kabli. Producent deklaruje, że rozwiązania oferowane przez firmę umożliwią klientowi spełnić dynamicznie zmieniające się wymagania technologiczne, a także zoptymalizować przepływ powietrza w centrum przetwarzania danych. Wraz z szafami serwerowymi typu rack marka proponuje profesjonalne obudowy, rozwiązania służące do zarządzania okablowaniem i wysokiej jakości systemy odpowiadające za zarządzanie przepływem powietrza.

Na jakie korzyści może liczyć użytkownik, który zdecyduje się na wprowadzenie szaf rack marki Eaton? Przede wszystkim na:

  • oszczędność czasu – elastyczna instalacja oraz regulowane uchwyty zmniejszają czas trwania instalacji urządzenia lub wprowadzania ewentualnych zmian;
  • znaczące zmniejszenie ryzyka – szafa jest wyposażona w specjalne opcje blokowania, które mają zwiększać bezpieczeństwo użytkowników;
  • zmniejszenie kosztów eksploatacji – ogrzewanie i chłodzenie potrafią generować ogromne koszty, dlatego w szafach Eaton wprowadzono specjalne systemy służące do ekonomicznego zarządzania przepływem powietrza oraz prowadzeniem kabli.

Najnowsza linia szaf serwerowych marki Eaton to seria Eaton RA. Urządzenia należące do tej linii znajdą zastosowanie zarówno w małych, jak i dużych przedsiębiorstwach – idealnie nadają się do montażu urządzeń informatycznych. Jeżeli zależy Ci na ulepszeniu infrastruktury informatycznej w Twoim biurze – szafy z linii Eaton RA to idealne rozwiązanie. Posiadają one bardzo korzystne opcje montażowe (łatwe w konfiguracji, niewymagające dodatkowych narzędzi) dla urządzeń o wysokiej wydajności. Te sprzęty cechują się łatwą dostępnością; po zakupie zostaną wyjątkowo szybko dostarczone do wybranego miejsca w bezpieczny sposób (producent dba o zagwarantowanie odpowiednich zabezpieczeń chroniących przed uszkodzeniami mogącymi powstać podczas transportu). Szafy z tej serii są bardzo wytrzymałe – mogą udźwignąć do 750 kg dynamicznego obciążenia, zostały wyposażone w regulowane nóżki oraz blokowane drzwiczki z perforacją. Producent zadbał o uziemienie oraz odpowiednie zabezpieczenie sprzętu i pracowników go obsługujących.

Którą szafę typu rack z oferty marki Eaton wybrać?

Eaton posiada w ofercie bardzo szeroką gamę najróżniejszych szaf serwerowych. Przedsiębiorca stojący przed wyborem jednego z pośród tych urządzeń może mieć ogromny dylemat, aby znaleźć idealne rozwiązanie dla konkretnej firmy. Bardzo ważne jest to, aby zakupione urządzenie dopasowane było do specyfiki działania danego przedsiębiorstwa, czyli jego wielkości, branży, planów na rozwój w przyszłości itd. W przypadku problemu z samodzielnym dobraniem optymalnego rozwiązania najlepszym wyjściem z sytuacji będzie skonsultowanie się z profesjonalistami i skorzystanie z porady w zakresie tworzenia takowych rozwiązań do serwerowni. Pamiętajmy o tym, że zazwyczaj sprzęty tego typu eksploatowane są w firmach przez wiele lat, dlatego warto zadbać o to, aby urządzenie było przydatne także wtedy, gdy przedsiębiorstwo zacznie się rozrastać bądź zmieni swój profil działania.

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu są Państwo zainteresowani zakupem opisanych powyżej szaf rack marki Eaton to gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu Thomas It. W asortymencie posiadamy szafy rack dostosowane do różnych potrzeb, dlatego na pewno każde przedsiębiorstwo znajdzie coś dla siebie. Nasi eksperci z chęcią odpowiedzą na wszelkie pytania i pomogą w wyborze odpowiedniego sprzętu. Dokładnie przeanalizujemy Państwa potrzeby, aby dobrać odpowiedni produkt, który posłuży w przedsiębiorstwie przez lata i zapewni satysfakcjonujący poziom usług. Od lat współpracujemy z profesjonalistami i doskonale zdajemy sobie sprawę z wymagań oraz oczekiwań firm działających w różnych branżach. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt poprzez e-mail: info@thomas-it.pl lub telefonicznie: 32 444 94 30.