Tworzenie stron internetowych – jaką cenę trzeba zapłacić za usługę?

Projektowanie i tworzenie stron WWW to niezwykle rozbudowany temat-rzeka, który można by było poruszyć na wiele sposobów. W dzisiejszym artykule skupimy się jednak na zagadnieniu, które często jest powodem do największej ilości pytań ze strony przedsiębiorców. Temat ten to cena stron internetowych. Jeśli zastanawiasz się nad zainwestowaniem we własną stronę WWW i szukasz porady – pomożemy Ci dobrać odpowiednią opcję dla Ciebie. Zapraszamy do lektury i mamy nadzieję, że dzięki nam uzyskasz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania dotyczące stron internetowych.

Zacznijmy od ogółu, czyli kilka słów o rodzajach stron internetowych

Mogłoby się wydawać, że strona internetowa to po prostu strona internetowa – nic specjalnego. Okazuje się jednak, że jest w czym wybierać, a dopasowanie odpowiedniego rodzaju witryny ma znaczący wpływ zarówno na jej efektywność, jak i cenę. Nie wiesz jaki rodzaj strony WWW będzie najlepszą opcją dla Ciebie? Oto kilka najpopularniejszych typów, które warto wziąć pod uwagę:

 • strony biznesowe;
 • blogi;
 • strony informacyjne;
 • strony non-profit;
 • portfolio;
 • strony e-commerce;
 • fora online.

Każdy rodzaj oferuje inne możliwości i jest zbudowany w odmienny sposób, który pozwala realizować dane cele. Jak pewnie się domyślać portfolio będzie zawierało zupełnie inne elementy niż np. blog. Warto mieć to na uwadze.

Odpowiednio przygotuj się do zlecenia wykonania strony internetowej

Co to znaczy? Jak dobrze się do tego przygotować? Warto uświadomić sobie swoje własne potrzeby, dzięki którym twórcy będą mieli ułatwione zadanie, natomiast Ty będziesz bardziej usatysfakcjonowany efektem. Przed zleceniem wykonania strony WWW warto zdefiniować swoje potrzeby oraz główne cele witryny. Może być ona bowiem stroną typu one-page lub zdecydowanie bardziej rozbudowaną witryną. Określ, w jakim celu chcesz prowadzić stronę. Czy jesteś nastawiony na budowanie wizerunku, czy może chcesz przyciągać potencjalnych klientów lub bezpośrednio zająć się sprzedażą? Forma strony WWW jest w pełni zależna od jej przeznaczenia, dlatego też analiza swoich potrzeb to etap, którego nie możesz pominąć!

Odpowiednie określenie swoich potrzeb pozwoli Ci uzyskać maksymalne zadowolenie z osiągniętego efektu, a twórcom znacznie sprawniej przygotować dla Ciebie trafny projekt. Definiując swoje oczekiwania, unikniesz również zbędnych poprawek, które mogą pochłaniać ogromne ilości czasu. Dobór rodzaju witryny ma również wpływ na finalną cenę projektu. Mając gotowe założenia, możesz zgłosić się bezpośrednio do agencji marketingowej, która przygotuje dla Ciebie precyzyjną ofertę oraz wycenę.

Potrzebujesz strony internetowej? Wybierz odpowiedniego wykonawcę!

Jedną z najtrudniejszych rzeczy na drodze do własnej, przynoszącej efekty strony WWW jest wybranie odpowiednich twórców. Dlaczego? Na rynku roi się od nieuczciwych twórców, którzy nie wyróżniają się żadnymi umiejętnościami. Tacy oszuści zazwyczaj proponują najprostsze rozwiązanie, które niekoniecznie będzie odpowiednio dostosowane do potrzeb zleceniodawcy. Niektórzy decydują się na wybór usług freelancerów. Nie jest to zły pomysł, pod warunkiem, że odpowiednio sprawdzimy tę osobę, obejrzymy jej portfolio i dowiemy się czegoś więcej o jej doświadczeniu. Najbezpieczniejszą i bardzo wygodną opcją jest jednak skorzystanie z usług profesjonalnej agencji marketingowej, która ma bogate doświadczenie w tworzeniu stron WWW https://www.ibif.pl/oferta/strony-internetowe/. Dzięki profesjonalnemu wsparciu będziesz mógł liczyć na takie korzyści, jak:

 • terminowość;
 • uczciwą wycenę;
 • pomoc w obsłudze strony internetowej;
 • optymalizację pod kątem SEO;
 • możliwość długoterminowej współpracy;
 • profesjonalne doradztwo;
 • pełna obsługa marketingowa;
 • pomoc w późniejszej rozbudowie strony WWW

Profesjonalna agencja marketingowa powinna również być w stanie doradzić Ci, jaki typ strony internetowej będzie dla Ciebie najlepszy, a także zaproponować różne rozwiązania, z których będziesz mógł wybrać te, najbardziej Ci odpowiadające. Agencje marketingowe mają także jasno określone widełki cenowe, obowiązujące w przypadku danej usługi, w związku z czym koszty będą Ci znane od początku współpracy. Postaw na profesjonalne usługi, świadczone przez specjalistów i ciesz się stroną internetową dopasowaną do Twoich potrzeb.